Sıkça Sorulan Sorular
İpsizcambaz API servisleri nelerdir ve ne için kullanılır?
İpsizcambaz API servisleri, geliştiricilerin İpsizcambaz’ın kod sistemine erişim sağlayarak entegrasyon bağlantılarını gerçekleştirmeleri ve İpsizcambaz.com’da yapılan neredeyse tüm işlemlerin otomatik ve düzenli bir şekilde yapılabilmesini sağlayan araçlar bütünüdür.

Yapılan entegrasyon bağlantısı aracılığıyla,

- Ürünler mağazaya topluca aktarılır ve (stok durumu, fiyat v.b) güncellemeler otomatik olarak alınır,
- Siparişlerle ilgili tüm işlemlere (ürün iade, iptal , kargo v.b) tam erişim ve kontrol sağlanır,
- Mağaza soru, cevap ve yorum gibi tüm mesajlaşma işlemleri gerçekleştirilebilir,
- Muhasebe ve ödeme sistemlerine erişim sağlanır.
İpsizcambaz API’sine neden ihtiyaç duyarsınız?
İpsizcambaz API entegrasyon bağlantısı başarıyla sağlandıktan sonra API servisinin sağladığı tüm hizmetler otomatik olarak çalışmaya devam edecektir.
Bu sayede;
Mağazanızda bulunan ürünler sizin herhangi bir çaba sarf etmenize gerek kalmaksızın, sizin karar verdiğiniz süre aralıklarında daima güncellenir.
Mağazanıza gelen tüm siparişleri görüntüleyebilir ve sipariş işlemlerinizi yapabilirsiniz,
İşletmenizin ölçeği ne olursa olsun zamandan büyük tasarruf sağlarsınız,
İşlemleri hızlı bir şekilde yaptığınız için müşterileriniz memnun kalır ve bu mağaza puanınıza yansıyarak satışlarınızı arttırmanızı sağlar.
İpsizcambaz API servisleri kimler içindir?
İpsizcambaz API servisleri İpsizcambaz.com’da mağazası olan kullanıcılar için hizmete sunulmuştur. Entegrasyon firmaları ve geliştiriciler bu doğrultuda İpsizcambaz kod kütüphanesine erişir ve entegrasyon bağlantılarını yapabilirler.
İpsizcambaz entegrasyon süreci nasıl işler?
Entegrasyon sürecinin başlatılabilmesi için İpsizcambaz’da şirket ve mağaza açmak ile ilgili tüm adımların tamamlanmış olması gerekmektedir. Şirket ve mağaza açılışıyla ilgili detaylı bilgi almak için https://www.ipsizcambaz.com/satis-yap/ linkini kullanabilirsiniz.
Eğer API bağlantısı kendi yazılım ekibiniz tarafından yapılacaksa ekibin bizlerle çağrı merkezi veya e-posta yoluyla iletişime geçmesi gerekmektedir.
Eğer API bağlantısı için bir entegrasyon firmasıyla çalışıyorsanız firma bilgilerini ve entegrasyon sürecinde gerekli olan diğer bilgileri aynı iletişim kanallarıyla bizlere iletmeniz gerekir.
Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda yazılım departmanımız gerekli incelemeleri yapar ve daha sonra test ortamında entegrasyon işlemleriniz kontrol edilir.
Test başarıyla tamamlandıktan sonra entegrasyon aktif hale gelir ve kullanıma hazırdır.
Kullanmak istediğim servis API'de yoksa ne yapmalıyım?
Eğer API üzerinde kullanmak istediğiniz bir servise erişemiyorsanız dokümantasyona tekrar göz atmanızı önerebiliriz. Dokümantasyon aracılığıyla çözüme ulaşamazsanız çağrı merkezi kanalından bizlerle iletişime geçerek taleplerinizi iletebilirsiniz.
Kendi teknik ekibim var, İpsizcambaz'a nasıl entegre olurum?
İpsizcambaz entegrasyonu ile ilgili hazırlamış olduğumuz dokümantasyon yazılım ekibinize entegrasyon için rehberlik sağlayacaktır ve elbette bu süreçte aklınıza takılan şeyler için bizlere çağrı merkezi veya e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.
İpsizcambaz’ın önerdiği entegratör firmalar hangileridir?
İpsizcambaz ile entegratör firmalar arasında iş birlikleri devam etmektedir.İş ortaklığı sayfamızdan aktif entegratör firmalara ulaşabilirsiniz. İş ortaklığı için bizlere çağrı merkezi veya e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.
Test Ortam Bilgileri Nelerdir?
Test ortam arayüzleri yakın bir zamanda yayında olucaktır. Entegrasyon sürecini dokümantasyon üzerinden kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Bu süreçte aklınıza takılan şeyler için bizlere çağrı merkezi veya e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.
Canlı Ortam Bilgileri Nelerdir?
Canlı ortam arayüzleri yakın bir zamanda yayında olucaktır. Entegrasyon sürecini dokümantasyon üzerinden kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Bu süreçte aklınıza takılan şeyler için bizlere çağrı merkezi veya e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.
Doğrulama ve Güvenlik Mekanizması nasıl çalışıyor?
Doğrulama ve Güvenlik mekanizması ile ilgili detaylı bilgileri Geliştiriciler sayfasında bulabilirsiniz.
Entegre muhasebe programları nelerdir?
İpsizcambaz ile entegratör firmalar arasında iş birlikleri devam etmektedir.İş ortaklığı sayfamızdan aktif entegratör firmalara ulaşabilirsiniz. İş ortaklığı için bizlere çağrı merkezi veya e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.
İpsizcambaz API servislerine hangi metotlarla erişilebilir?
İpsizcambaz API'sine erişim metotlarını görmek için Geliştiriciler sayfasını inceleyebilirsiniz.